Homa

Seyr

Banner 1
Banner 1
شهریور 20, 1393 Hit: 2736

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای آمریکا

 

چگونگی روند صدور ویزا آمریکا از طرف سفارت آمریکا و نحوه اخذ وقت سفارت آمریکا :

 

ایالات متحده آمریکا در ایران سفارتخانه ای در ندارد. ایرانیان برای درخواست ویزا توریستی می توانند در تمامی سفارتخانه ها و کنسولگری های ایالات متحده در هر جای دنیا که ویزا توریستی صادر می کنند، وقت مصاحبه گرفته و درخواست دریافت ویزای خود را ارائه دهند. با این حال، اگر به زبان انگلیسی و یا زبان رایج کشوری که قصد دارید از آنجا درخواست ویزای خود را ارائه دهید، مسلط نیستید، باید توجه داشته باشید که عدم آشنایی افسر کنسولی مصاحبه کننده با شرایط داخلی کشور ممکن است سبب شود تا اثبات این موضوع که شما واجد شرایط لازم جهت دریافت روادید هستید، دشوارتر باشد. افسرهای کنسولی سفارت آمریکا در دبی و آنکارا و ارمنستان به زبان فارسی صحبت می کنند، و بسیاری از ایرانیان متقاضی دریافت روادید غیرمهاجرتی به این دو شهر مراجعه می کنند. در ابتدای امر توجه داشته باشید که اداره مهاجرت آمریکا در حال حاضر به ایرانیان توصیه می کند در یکی از ۳ کشور امارات یا ارمنستان یا ترکیه اقدام به اخذ وقت سفارت کنند و درخواست ویزای خود را در یکی از این ۳ کشور ارائه کنند. با توجه به این موضوع توصیه میشود از اخذ وقت سفارت آمریکا در سایر کشور های اروپایی یا آسیایی اجتناب کنید.

برای دریافت ویزا توریستی، متقاضیان ایرانی معمولاً از نزدیکترین سفارتخانه و یا کنسولگری ایالات متحده ، یعنی یکی از سفارتخانه ها در کشورهای همسایه ، وقت قبلی گرفته و هزینه درخواست ویزا را پرداخت می کنند. از ابتدای سال ۲۰۱۳ شما باید قبل از تعیین وقت هزینه ی ۱۶۰ دلاری ویزا را پرداخت کنید ، که این وجه غیر قابل استرداد است. متقاضی، مصاحبه ای حضوری با افسر کنسولی خواهد داشت که افسر کنسولی برای تصمیم گیری در این زمینه که آیا متقاضی واجد شرایط لازم برای دریافت ویزا ی ایالات متحده است یا خیر، از او سوال هایی را خواهد پرسید و مدارک او را مورد بررسی قرار خواهد داد. پس از مصاحبه و انجام امور اداری لازم، در صورتی که متقاضی واجد شرایط لازم باشد، سفارتخانه و یا کنسولگری ایالات متحده برای او ویزا صادر خواهد کرد.

به دلیل عدم رابطه ی کنسولی بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمریکا ، هیچ شرکت ، نهاد یا آژانس مسافرتی نمی تواند در روند صدور ویزا تاثیری داشته باشد.

 

هر کدام از کنسولگری های ایالات متحده ممکن است روش های خاصی در روند انجام مصاحبه داشته باشند. قوانین در همه ی کنسولگری ها یکسان است ، اما ممکن است روش ها متفاوت باشد. به عنوان مثال ممکن است در برخی از کنسولگری ها افسر مصاحبه کننده به زبان فارسی مسلط باشد و با شما به زبان فارسی صحبت کند ولی در کنسولگری دیگری جز مصاحبه با زبان انگلیسی مقدور نباشد. توصیه می شود قبل از اخذ وقت سفارت آمریکا ، شرایط هر کنسولگری را مورد بررسی قرار دهید که مشکلی برای شما بوجود نیاید.

 

§         نکات قابل توجه :

1.       تمام افراد بالای ۱۴ سال باید در مصاحبه ای جداگانه شرکت کنند. کودکان زیر ۱۴ سال با والدین در مصاحبه شرکت می کنند.

2.       سفارت آمریکا در آنکارا، مصاحبه ایرانیان ساکن ایران را در بعد از ظهر روزهای دوشنبه تا چهارشنبه انجام می دهد. متقاضیان برای انجام مراحل پذیرش و ورود به کنسولگری می بایست ساعت ۱۲:۰۰ ظهر مقابل در ورودی بخش کنسولگری سفارت در خیابان پاریس در صف بایستند. متقاضیان می توانند برای تعیین وقت مصاحبه در آنکارا در اولین دوشنبه هر ماه،برای دریافت وقت مصاحبه در ماه بعدی ساعت ۸:۳۰ صبح (به وقت ترکیه) با کنسولگری تماس حاصل کنند. با پر شدن وقت های ماه مورد نظر، خط تلفن ذکر شده بر روی عموم بسته خواهد شد.

3.       در برخی کنسولگری ها مانند کنسولگری آمریکا در ارمنستان ممکن است ویزا طی یک تا ۳ روز کاری صادر شود و شما با چند روز اقامت بیشتر در آن کشور ، خودتان ویزا را تحویل بگیرید. ولی در برخی کنسولگری ها ممکن است روند صدور ۲ تا ۸ هفته به طول بیانجامد.

4.       در صورت عدم انجام مصاحبه یا بروز هرنوع مشکل دیگر که به عدم تعیین وقت بانجامد ، هزینه پرداخت شده به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد.

5.       متقاضیانی که هنوز موفق به پر کردن فرم دی اس نشده اند ، می توانند ابتدا اقدام به اخذ وقت سفارت  آمریکا بکنند و بعد از آن فرم خود را تکمیل کنند. متقاضیان می توانند شخصا اقدام به پر کردن دی اس بکنند.

6.       بعد از کانفرم شدن وقت سفارت آمریکا در سایت این سفارت ، متقاضیان تقریبا تا یک روز قبل از موعد وقت خود می توانند در صورت نیاز زمان این وقت را تغییر دهند.

7.       بعد از انجام مصاحبه در صورتی که افسر مصاحبه کننده ، متقاضی را واجد شرایط اخذ ویزا بداند با ارائه ی یک برگه ی قرمز رنگ مدت زمانی را (حدود ۳ الی ۴ روز) برای متقاضی تعیین میکند تا پس از آن متقاضی با تحویل پاسپورت خود به سفارت برای پیکاپ ویزا اقدام کند. برگه ی قرمز رنگ به نشانه ی موافقت با صدور ویزای شما میباشد

8.       در صورتی که از افسر مصاحبه کننده برگه ی زرد رنگ دریافت کردید ، درخواست ویزای شما احتیاج به انجام مراحل اداری و امنیتی بیشتر دارد . این مدت زمان ممکن است بین ۲ تا ۱۰ هفته به طول بیانجامد و متقاضی  می تواند از طریق سایت سازمان مهاجرت  که اطلاعات آن در برگه درج شده است درخواست ویزای خود را پیگیری کند.

9.       البته در چند وقت گذشته افرادی که وقت سفارت آمریکا داشتند و به کنسول گری های آمریکا در ایروان یا در دبی مراجعه کردند همگی برگه ی سفید رنگ گرفتند و روی آن برگه شماره ی پرونده ی متقاضی و آدرس سایتی که پذیرفته شدن یا نشدن ویزا در آن درج میشود ، نوشته شده است.  

 

§         قیمت خدمات وقت سفارت آمریکا :

خدمات اخذ وقت سفارت آمریکا در آنکارا ، دبی ، ارمنستان

§         وقت سفارت در دبی (فارسی زبان) ۱۰۰ درصد تضمینی با بهترین نرخ ………….  هزینه : ۲۱۰ دلار که شامل واریز فیش ۱۶۰ دلاری و هزینه های مربوط به مالیات و کریدیت مربوط به سفارت است

§         وقت سفارت در آنکارا…………. هزینه : ۲۱۰ دلار که شامل واریز فیش ۱۶۰ دلاری و هزینه های مربوط به مالیات و کریدیت مربوط به سفارت است

§         وقت سفارت در ارمنستان ……….. هزینه :۲۱۰ دلار که شامل واریز فیش ۱۶۰ دلاری و هزینه های مربوط به مالیات و کریدیت مربوط به سفارت است وقت ویزا دانشجویی وقت ویزا توریستی

§         پر کردن فرم دی اس ۱۶۰ …………. هزینه :۵۰۰۰۰ تومان

§         پیکاپ ویزا از دبی ………… هزینه : ۲۰۰/۰۰۰ تومان

§         پیکاپ ویزا از ارمنستان ………. هزینه ۲۰۰/۰۰۰ تومان

§         پیکاپ ویزا از آنکارا ………….. هزینه ۲۰۰/۰۰۰ تومان

§         پیکاپ ویزا در ابوظبی …………. هزینه : ۵۵۰/۰۰۰ تومان

 

 

  •  

رای دادن به این مورد
(0 آرا)
مجموعه های بیشتر: « هنگ کنگ چین »

تماس با ما

  • ایران - قائنات - خیابان امام خمینی (ره) - حاشیه میدان شیرازی
  • 05632521285/09159615565
  • فکس:05632526373

 

درباره ما

شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری هماسیر

مجری تورهای داخلی و خارجی

 

  • برگزار کننده تورهای زیارتی
  • سفرهای به یاد ماندنی به تمامی نقاط جهان
  • امکانات لوکس و اقامت در بهترین هتل ها
447630
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
64
35
853
446159
1791
6273
447630
آی‌پی شما: 44.222.64.76
امروز: یکشنبه، 27 خرداد 1403

دسترسی آسان

تورهای لحظه آخری

کتاب

نرخ زنده

زمان و وضعیت آب و هوایی

سایت های مفید

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Cyan Green Brown Purple Tomato

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight

Background Color

Spotlight1

Background Color

Spotlight2

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Note: The home page is overrided by Main Layout so the changing layout will not applied for this page.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction